Biura rachunkowe i doradcy dla biznesu

Artykuły

Doręczenie zastępcze

Instytucja doręczenia zastępczego wprowadzona została do przepisów postępowania administracyjnego stosunkowo niedawno (w roku 2005). Stosowną nowelizacją Ustawodawca rozwiązał wówczas problem uchylania się adresatów od odbioru pisma urzędowego (w praktyce sytuacje takie zdarzały się bardzo często). W myśl obowiązujących obecnie... więcej »

Spółki osobowe prawa handlowego

Spółki prawa handlowego zostały uregulowane w ustawie z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. nr 94, poz. 1037). Podstawowy podział spółek według obowiązujących przepisów to podział na spółki osobowe i spółki kapitałowe. Spółki kapitałowe to najogólniej mówiąc spółki,... więcej »

Formy pozyskiwania kapitału

Kapitał w prowadzeniu działalności pełni bez wątpienia rolę fundamentalną. Obejmuje on w praktyce wszystkie zasoby firmy, (a zatem zarówno te, które służą prowadzeniu istniejącej już działalności gospodarczej, jak i te, które służyć mają jej rozpoczęciu). Rola kapitału jest nie do przecenienia, gdyż jego brak uniemożliwia produkcję... więcej »

Umowa zlecenia – według przepisów prawa cywilnego

Określanie umowy zlecenia mianem tzw. „umowy śmieciowej” (obok innych umów cywilnoprawnych) jest dużym i dość powszechnym nadużyciem. W ten sposób dokonuje się deprecjacji bardzo ważnej i pożądanej formy powszechnego kształtowania stosunków prawnych. Oczywiście zastępowania umowy o pracę, zleceniem (albo nierzadko nawet umową o dzieło!) jest... więcej »

Biegli rewidenci – zakres uprawnień i obowiązków

Biegły rewident, określany inaczej mianem audytora, to osoba fizyczna posiadająca szczególnego rodzaju uprawnienia. Zakres działalności biegłego rewidenta ściśle związany jest z wykonywaniem tzw. rewizji finansowych, w tym dokonywaniem badań i oceny sprawozdań finansowych (określonych podmiotów i w ściśle wskazanym zakresie). Audytorzy działają na podstawie... więcej »

Bankowy tytuł egzekucyjny – zmiany w przepisach

Najprościej mówiąc Bankowy Tytuł Egzekucyjny to pozasądowy tytuł egzekucyjny, który stwierdza istnienie wymagalnej wierzytelności banku w stosunku do osoby, która jest dłużnikiem banku (z powodu dokonania z bankiem pewnej czynności) i złożyła jednocześnie stosownej treści pisemne oświadczenie o poddaniu się egzekucji. Bankowy Tytuł Egzekucyjny może... więcej »

Umowa rachunku bankowego dla przedsiębiorców

Umowa rachunku bankowego – najważniejsze informacje.   Problematyka umowy rachunku bankowego regulowana jest przez Ustawę z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (tekst jedn. Dz.U. z 2002 r., Nr 72, poz. 665), a także przez przepisy Kodeksu Cywilnego (art. 725 – 733 kc).  Najogólniej mówiąc jest to czynność konsensualna, kauzalna oraz... więcej »

Obiad biznesowy odliczysz od podatku

jak podaje szef resortu finansów, kwalifikacja każdego przypadku powinna być rozważona indywidualnie, pod kątem warunków i okoliczności uzasadniających poniesienie takich wydatków. Swoją wykładnię oparł na analizie tez wyroku NSA z 17 czerwca 2013 r. Przede wszystkim minister przypomina, że aby zakup żywności, napojów i usług... więcej »

Mozliwośc odliczenia podatku VAT od samochodu z kratką w 2014 roku?

Wiele wskazuje na to, że wraz z poczatkiem stycznia 2014 r.  znowu możliwe będzie odliczanie całego podatku VAT od aut z „kratką’’. Wejdą w życie przepisy, które miały obowiązywac już w zeszłym roku w zakresie definicji samochodów osobowych. Niestety, prawdopodobnie okazja do tego będzie tylko przez kilka miesięcy.... więcej »

Merkury Management Katowice

Co cechuje biuro rachunkowe Merkury Management znajdujące się na terenie Katowic? Rzetelna i profesjonalna pomoc w prowadzeniu działalności gospodarczej. Wszechstronna znajomość przepisów prawnych, podatkowych i finansowych oraz najnowszych rozwiązań z dziedziny technologii informatycznych. Kompleksowa obsługa, profesjonalizm oraz terminowa realizacja... więcej »
« wróć do Strony głównej
O nas

Witamy na stronie www.DoradcyDlaBiznesu.pl która jest ogólnopolskim zbiorem firm, które w skuteczny sposób mogą usprawnić twój biznes. DoradcyDlaBiznesu.pl to obszerna baza firm księgowych, audytorskich, konsultingowych, biur tłumaczeniowych oraz ubezpieczeniowych. Dzięki naszej wyszukiwarce w łatwy sposób znajdziesz firmę ze swojego regionu która w profesjonalny sposób poprowadzi twoją księgowość, zadba o aspekty prawne czy dobierze odpowiednią strategię rozwoju.

Kontakt
Serwis DoradcyDlaBiznesu.pl
www.doradcydlabiznesu.pl
info@doradcydlabiznesu.pl
© 2017, Doradcydlabiznesu.pl
[zamknij]