Biura rachunkowe i doradcy dla biznesu

Artykuły

Spółki osobowe prawa handlowego

Spółki prawa handlowego zostały uregulowane w ustawie z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. nr 94, poz. 1037). Podstawowy podział spółek według obowiązujących przepisów to podział na spółki osobowe i spółki kapitałowe. Spółki kapitałowe to najogólniej mówiąc spółki,... więcej »

Formy pozyskiwania kapitału

Kapitał w prowadzeniu działalności pełni bez wątpienia rolę fundamentalną. Obejmuje on w praktyce wszystkie zasoby firmy, (a zatem zarówno te, które służą prowadzeniu istniejącej już działalności gospodarczej, jak i te, które służyć mają jej rozpoczęciu). Rola kapitału jest nie do przecenienia, gdyż jego brak uniemożliwia produkcję... więcej »

Umowa zlecenia – według przepisów prawa cywilnego

Określanie umowy zlecenia mianem tzw. „umowy śmieciowej” (obok innych umów cywilnoprawnych) jest dużym i dość powszechnym nadużyciem. W ten sposób dokonuje się deprecjacji bardzo ważnej i pożądanej formy powszechnego kształtowania stosunków prawnych. Oczywiście zastępowania umowy o pracę, zleceniem (albo nierzadko nawet umową o dzieło!) jest... więcej »

Biegli rewidenci – zakres uprawnień i obowiązków

Biegły rewident, określany inaczej mianem audytora, to osoba fizyczna posiadająca szczególnego rodzaju uprawnienia. Zakres działalności biegłego rewidenta ściśle związany jest z wykonywaniem tzw. rewizji finansowych, w tym dokonywaniem badań i oceny sprawozdań finansowych (określonych podmiotów i w ściśle wskazanym zakresie). Audytorzy działają na podstawie... więcej »

Bankowy tytuł egzekucyjny – zmiany w przepisach

Najprościej mówiąc Bankowy Tytuł Egzekucyjny to pozasądowy tytuł egzekucyjny, który stwierdza istnienie wymagalnej wierzytelności banku w stosunku do osoby, która jest dłużnikiem banku (z powodu dokonania z bankiem pewnej czynności) i złożyła jednocześnie stosownej treści pisemne oświadczenie o poddaniu się egzekucji. Bankowy Tytuł Egzekucyjny może... więcej »

Umowa rachunku bankowego dla przedsiębiorców

Umowa rachunku bankowego – najważniejsze informacje.   Problematyka umowy rachunku bankowego regulowana jest przez Ustawę z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (tekst jedn. Dz.U. z 2002 r., Nr 72, poz. 665), a także przez przepisy Kodeksu Cywilnego (art. 725 – 733 kc).  Najogólniej mówiąc jest to czynność konsensualna, kauzalna oraz... więcej »

Obiad biznesowy odliczysz od podatku

jak podaje szef resortu finansów, kwalifikacja każdego przypadku powinna być rozważona indywidualnie, pod kątem warunków i okoliczności uzasadniających poniesienie takich wydatków. Swoją wykładnię oparł na analizie tez wyroku NSA z 17 czerwca 2013 r. Przede wszystkim minister przypomina, że aby zakup żywności, napojów i usług... więcej »

Mozliwośc odliczenia podatku VAT od samochodu z kratką w 2014 roku?

Wiele wskazuje na to, że wraz z poczatkiem stycznia 2014 r.  znowu możliwe będzie odliczanie całego podatku VAT od aut z „kratką’’. Wejdą w życie przepisy, które miały obowiązywac już w zeszłym roku w zakresie definicji samochodów osobowych. Niestety, prawdopodobnie okazja do tego będzie tylko przez kilka miesięcy.... więcej »

Merkury Management Katowice

Co cechuje biuro rachunkowe Merkury Management znajdujące się na terenie Katowic? Rzetelna i profesjonalna pomoc w prowadzeniu działalności gospodarczej. Wszechstronna znajomość przepisów prawnych, podatkowych i finansowych oraz najnowszych rozwiązań z dziedziny technologii informatycznych. Kompleksowa obsługa, profesjonalizm oraz terminowa realizacja... więcej »

Zmiany w prawie podatkowym od 2014 roku i jak się do nich przygotować.

         Wraz z datą 1 stycznia 2014 zostanie wprowadzonych szereg zmian w prawie podatkowym, które przedstawiaja sie następująco: 1. 1. Nowe terminy wystawiania faktur. Fakturę trzeba wystawić najpóźniej 15 dnia miesiąca nastepującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę.... więcej »
« wróć do Strony głównej
O nas

Witamy na stronie www.DoradcyDlaBiznesu.pl która jest ogólnopolskim zbiorem firm, które w skuteczny sposób mogą usprawnić twój biznes. DoradcyDlaBiznesu.pl to obszerna baza firm księgowych, audytorskich, konsultingowych, biur tłumaczeniowych oraz ubezpieczeniowych. Dzięki naszej wyszukiwarce w łatwy sposób znajdziesz firmę ze swojego regionu która w profesjonalny sposób poprowadzi twoją księgowość, zadba o aspekty prawne czy dobierze odpowiednią strategię rozwoju.

Kontakt
Serwis DoradcyDlaBiznesu.pl
www.doradcydlabiznesu.pl
info@doradcydlabiznesu.pl
© 2017, Doradcydlabiznesu.pl
[zamknij]